Znaczną trudnością przy wyborze wózka jest dostosowanie go do cech antropometrycznych pacjenta. Pacjenci często zaopatrywani są w wózki nieodpowiednie, które nie tylko nie ułatwiają funkcjonowania, lecz wręcz ograniczają jego możliwości ruchowe i lokomocyjne.

czytaj więcej

Jak wybrać łóżko do rehabilitacji?

Dodano przez    mobil-medic   wyświetleń: 3117

Łóżko rehabilitacyjne (ortopedyczne, szpitalne) to sprzęt, bez którego osoba przewlekle chora nie może się obejść. Najlepsze jest to typu szpitalnego, „łamane” pod różnymi kątami przy zagłówku i kolanach, wykonane z lekkich materiałów, wysokie, z możliwością regulacji, na kółkach, z barierkami i tzw. wysięgnikami ręki.

czytaj więcej

Jak prawidłowo dobrać ortezę?

Dodano przez    mobil-medic   wyświetleń: 3976

Prawidłowo dobrana orteza skraca czas rekonwalescencji procesu leczenia i rehabilitacji po nabytym urazie. umożliwia szybszy powrót do codziennych obowiązków treningów itp. Orteza stanowi także ochronę stawów lub grup mięśni, w związku z tym powinny je stosować osoby, które wykonują intensywny trening lub pracę, która powoduje przeciążenia danego stawu.

czytaj więcej

Refundacja NFZ

Dodano przez    mobil-medic   wyświetleń: 2414

Informacja o refundacji na pieluchomajtki, sprzęt stomijny, cewniki wewnętrzne, zewnętrzne oraz urologiczne jednorazowe, worki do zbiórki moczu, cewniki do odsysania i rurki tracheotomijne.

czytaj więcej